3 style piwa najlepsze na chłodne wieczory i na każdą kieszeń

Pierwsze mrozy w natarciu! A to oznacza, że w te długie, zimne wieczory można delektować się mocnymi (nie tylko ciemnymi) piwami. Lagery, Portery i Koźlaki – zobaczcie, które piwa najlepiej pasują na jesienno-zimową porę roku.

Przedstawiamy Wam 3 style piwne, które idealnie wpasują się w aurę zimową i wspaniale rozgrzeją. Zalecamy nie śpieszyć się z degustacją, to piwa wymagające, które można sączyć przez cały wieczór. Moglibyśmy polecić wiele piw z browarów rzemieślniczych, ale w tym artykule kierujemy się głównie ceną i dostępnością.


Przypominamy, że znając już 3 najlepsze style na chłodne wieczory, możecie wyszukać piwa po stylu w aplikacji TopBeer. Przejdźcie w aplikacji TopBeer z Menu do Style, a tam dostępną macie alfabetyczną listę piwnych gatunków oraz ich opisy. Od razu w tym miejscu możecie zobaczyć wszystkie piwa w wybranym stylu i je ocenić lub dodać na listę „chcę wypić”. Sprawdźcie sami:

topbeer-styles


A teraz przejdźmy do Top 3 gatunków piw idealnych na długie, chłodne wieczory!

3. Mocny lager – opcja klasyczna

Mocne lagery to najbardziej klasyczne piwa odpowiednie na chłodne wieczory – niewymyślna opcja dla tych, którzy niezbyt garną się do udziwnień. Wybraliśmy dla Was: Warka Strong, Dębowe Mocne, Ciechan Mocne Niefiltrowane, Perła Mocna.

mocne-lagery

2. Koźlak / Bock

Koźlaki to ciemne piwa o dość dużej mocy: 6-7% alk. Jest to niemiecki styl piwa charakteryzujący się chlebowo – słodowym smakiem i wyczuwalnym alkoholem. Spróbujcie tych pozycji: Miłosław Koźlak, Perła Koźlak, Żywiec Bock, Amber Koźlak.

kozlaki

1. Porter bałtycki

Bardzo mocne piwa, będące dumą polaków – robimy sporo dobrych piw z tego gatunku. Porter bałtycki to niezwykle mocny gatunek (8-10% alk.) o wyczuwalnych nutach suszonych owoców, kawy, kakao. W smaku charakterystyczna jest też paloność oraz wyczuwalny alkohol. Warto zwrócić uwagę na te piwa: Amber Grand Imperial Porter, Lwówek Porter, Komes Porter Bałtycki, Witnicki Porter.

portery


Przedstawione style i konkretne marki to tylko niektóre z pośród wielu piw dobrych na chłodne wieczory. Powyższy wybór to nasza subiektywna lista. W doborze kierowaliśmy się szeroką dostępnością i przystępną ceną trunków. Poza wymienionymi stylami dobre na jesienne chłody będą również piwa typu RIS / Stout Imperialny, oraz mocne piwa belgijskie – Tripel bądź Quadrupel 🙂

W artykule skorzystaliśmy z materiałów udostępnionych przez producentów, sieci handlowe, źródła open source oraz z zasobów własnych witryny TopBeer. Zostały one przez nas zamieszczone w celach edukacyjnych – jako informacja o aktualnej ofercie rynkowej. Mają wyłącznie charakter informacyjny – nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu prawnym. Wpis nie powstał we współpracy z żadnym z producentów ani  też sieci handlowych wymienionych w artykule. Nie był też przez nie sponsorowany / finansowany. Strona TopBeer oraz jej twórcy nie ponoszą odpowiedzialności za błędne dane podane przez producentów i/lub sieci handlowe.