5 Najciekawszych piw w aplikacji TopBeer: Piwa Smakowe

Przed wami lista 5 najciekawszych piw w gatunku Piwa Smakowe. Sprawdźcie, czy znacie je wszystkie?

Zacznijmy od tego, że trudno jest określić te piwa jednym gatunkiem. Dla ułatwienia określiłam je jako smakowe, jednak nie są to piwa z sokiem owocowym i nie są to radlery, czyli mieszanka piwa i lemoniady. W aplikacji TopBeer piwa, o których mówimy dzisiaj, przynależą do stylu Spice/Herb/Vegetable Beer. W ich smaku są wyczuwalne nuty użytych przypraw, ziół i warzyw. Takie piwo powinno być idealnie zbalansowane pomiędzy piwem bazowym a dodatkami. Do tego stylu zaliczamy piwa: imbirowe, korzenne, miodowe, dyniowe, czekoladowe, ziołowe, itp.

Każde z tych piw ma dobrą ocenę w aplikacji TopBeer, więc jest godne polecenia.


Aplikację ściągnięcie tutaj:

google-play-badge (1)

https://topbeer.pl/aplikacja-android


Zaczynamy!

5. Stu Mostów ART #10

art-10-browar-stu-mostow

źródło: 100mostow.pl

Bardzo ciekawe piwo w stylu Coffee Milk Amber Ale z dodatkiem laktozy, prażonego ziarna kakaowca i jednej z najlepszych kaw: Colombia Rio Negro. Stu Mostów to wrocławski browar, ale jego piwa są często dostępne sklepach. Szukajcie, a znajdziecie!

Ocena w aplikacji TopBeer: 3/5

4. Jabłonowo Piwo na Miodzie Gryczanym

źródło: jablonowo.pl

W aplikacji TopBeer piwa miodowe są bardzo chętnie przez was oceniane. Ta pozycja ma najlepszą ocenę.

Ocena w aplikacji TopBeer: 4.17/5

3. Inne Beczki Pop Up Cream

inne-beczki-browar-rzemieslniczy

źródło: innebeczki.pl

To Orange & Vanilla Cream ale, czy jasne piwo górnej fermentacji, w którym odpowiednia kompozycja słodów tworzy biszkoptową w smaku bazę. Na etapie leżakowania zostały użyte owoce pomarańczy oraz wanilia. Słodkie dodatki idealnie przełamują wytrawny charakter piwa. Browar Inne Beczki możecie czasami znaleźć w supermarketach i dobrych sklepach z piwem.

Ocena w aplikacji TopBeer: 4/5

2. Pinta Dyniamit

banners-and-alerts

źródło: browarpinta.pl

Wiele dyniowych piw pojawiło się już na rynku, to jest jednym z lepiej ocenionych w aplikacji. Idealne na jesienno-zimowe wieczory. Do tego piwa użyto dużo pieczonej dyni, cynamonu, goździków i imbiru. Rozgrzewa wzorowo!

Ocena w aplikacji TopBeer: 4/5

1. Profesja Zielarka

browar-profesja-zdjecia

źródło: browarprofesja.pl

Uwaga! To jest piwo bez chmielu! Zamiast chmielu użyto Gruitu, czyli specjalnie dobranej mieszanki ziół i suszonych owoców. To piwo nawiązuje do tradycji piwowarskich w czasach, gdy chmiel nie dominował jako główny surowiec odpowiedzialny za smak piwa. Spróbujcie koniecznie! W aromacie dominują przyprawy, cytrusy oraz nuty pszeniczne, w tym goździki i banan.

Ocena w aplikacji TopBeer: 3.67/5

Zachęcam do spróbowania!!!