Piwa z serii Miłosław – przegląd oraz nowość: Miłosław Witbier

Miłosław Witbier Piwo od browaru Fortuna

Miłosław to seria piw warzonych przez browar Fortuna z Miłosławia.

W serii ukazała się niedawno nowość – Miłosław Witbier. Na stronie producenta możemy przeczytać:

Piwa Miłosław są warzone zgodnie z tradycją piwowarskiego rzemiosła. Powstają z wysokiej jakości surowców, w tradycyjnych, otwartych kadziach fermentacyjnych. Dzięki temu są tworzone powoli, w niskich temperaturach, z dbałością o smak i aromat.

Miłosław Witbier to orzeźwiające piwo pszeniczne w stylu belgijskim o zbożowo-cytrusowym charakterze. Warzone z dodatkiem słodkich i gorzkich skórek pomarańczy (curaçao) oraz kolendry. Przyjemny, zbożowy smak wyjątkowo dobrze komponuje się z delikatną nutą miodu, owoców pomarańczy oraz kolendry.

Tak ocenia to piwo Tomasz Kopyra

Pomimo dobrej recenzji Tomka (no prawie, ach ten aromat naturalny… ;)) piwo zbiera skrajnie różne oceny. W internecie spotkałem się zarówno z bardzo pozytywnym komentarzami, mówiącymi, że jest to najlepsze piwo ze wszystkich Miłosławów (nie mylić z Mirosławami ;)), jak i z określeniami typu „nieporozumienie”, „paczka gwoździ, żelazo”.

Warto dodać, że to już druga premiera w ramach tej serii w przeciągu pół roku, poprzednia to Miłosław Górnej Fermentacji.

Wszystkie dotychczasowe piwa z serii Miłosław

  1. Miłosław Niefiltowane – najbardziej klasyczna pozycja. Zwykły, klasyczny lager w wersji niefiltrowanej.
  2. Miłosław Pilzner – kolejne piwo dolnej fermentacji, tym razem ze sporą dozą chmielu, zwłaszcza w aromacie.
  3. Miłosław Pszeniczne Ciemne – ciemna niemiecka pszenica czyli dunkel weizen. Goździki, banany oraz akcenty typowe dla ciemnych słodów.
  4. Miłosław Marcowe – czyli märzen, niemiecka klasyka. Lager o raczej słodowym profilu.
  5. Miłosław Koźlak – kolejna pozycja typowo niemiecka. Koźlak czyli bock, dość mocne, ciemne piwo o nutach chlebowych, karmelowych, lekko alkoholowych.
  6. Miłosław Górnej Fermentacji – premiera z końca ubiegłego roku. Jest to piwo w stylu belgijskim, jasne ale na belgijskich drożdżach.
  7. Miłosław Witbier – wspomniana nowość. Piwo w belgijskim stylu witbier / biere blanche / piwo „białe” – piwo pszeniczne z dodatkiem kolendry oraz skórki gorzkiej pomarańczy.

Link do strony producenta http://www.browarfortuna.pl

Jeśli nie podano inaczej wszystkie grafiki oraz informacje o produktach pochodzą z materiałów udostępnionych przez producentów, sieci handlowe lub z zasobów własnych twórców strony TopBeer. Zostały przez nas zamieszczone w celach edukacyjnych – jako informacja o aktualnej ofercie rynkowej. Mają wyłącznie charakter informacyjny – nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu prawnym. Wpis nie powstał we współpracy z żadnym z producentów ani  też sieci handlowych wymienionych w artykule. Nie był też przez nie sponsorowany / finansowany.