Piwne Pinty Miesiąca

W lutym Pinta rozpoczyna akcję „PINTA Miesiąca 2016”.

Nie wnikając w szczegóły, można pomyśleć, że po prostu co miesiąc będziemy mogli kupić nowe piwo tego browaru. Jest to prawda, jednak piwo będzie tylko beczkowe – dostępne wyłącznie w wybranych pubach w Polsce.

11 piw – 100 pubów

Akcja potrwa do grudnia, czyli można w sumie skosztować 11 piw. Jednak jeżeli usłyszycie o nowej Pincie Miesiąca i skończy się na „shut up and take my money” to sprawdźcie najpierw jej dostępność. Jak na razie beczki będą w około 100 pubów w Polsce. Aczkolwiek PINTA wychodzi na przeciw oczekiwaniom beer geeków i jeżeli chcecie, aby ich piwo było również w waszym ulubionym multitapie, to jest szansa na szympansa 😉 Ślijcie maila na pinta@browarpinta.pl, a oni zobaczą co da się z tym zrobić.

PINTA warzy. Nie ma nudy!

W lutym PINTA przedstawia: American Farmhouse.

A my przedstawiamy opis tego piwa stworzony przez sam browar:

Inaczej American Saison. Do tego piwa przygotowywaliśmy się wyjątkowo długo. Do fermentacji użyliśmy specjalnego szczepu płynnych drożdży Wallonian Farmhouse z amerykańskiego laboratorium The Yeast Bay. Drożdże przyleciały do nas z Kalifornii na przełomie roku. Dzięki specjalnemu szczepowi piwo nabiera soczystych owocowych posmaków i aromatów, kojarzących się z brzoskwinią, gruszką i morelą. Całość dopełniają ziemisto-korzenne nuty oraz lekko cierpki finisz.

Piwo nachmieliliśmy amerykańskimi odmianami Citra®, Cascade, Centennial i Mosaic™, przez co intensywna, pochodząca od drożdży owocowość wsparta jest cytrusowym uderzeniem od chmielu.

PINTA Farmhouse! – to aromatyczne i sesyjne piwo, z wytrawnym finiszem i ciałem delikatnie podkreślonym przez słód pszeniczny.

Na zdrowie!