Wiem z kim chciałbyś napić się piwa!

W lutym Grupa Żywiec opublikowała ranking osób, z którymi Polacy najchętniej napiliby się piwa. Sprawdź, kogo Ty wybrałbyś w badaniu!

Ranking powstał na podstawie badania opinii przeprowadzonego przez Millward Brown – firmę, która od 1990 roku przeprowadza badania rynku i opinii w Polsce i innych krajach europejskich. Jeżeli chodzi o wiarygodność, to badanie zostało przeprowadzone metodą CAWI (czyli poprzez ankietę na stronie internetowej) wśród 495 internautów w wieku powyżej 18 lat. Ważna jest też data badania, bo przecież popularność konkretnych osób zmienia się nawet w ciągu jednego miesiąca – tutaj mamy 18 – 22 grudnia 2015 r. Ankietowani mogli wybierać spośród 20 polityków oraz 20 osób ze świata kultury i mediów.

To sprawdzamy! Z kim Polacy wybraliby się na piwo?

Zacznijmy od polityków – wygrywa Paweł Kukiz

Z-kim-na-piwo-politycy-300x400

55% ankietowach chciałoby napić się piwa z Pawłem Kukizem, zaraz za nim podąża Andrzej Duda (43%), i tuż za nimi Aleksander Kwaśniewski (41%). Pewnie z Aleksandrem Kwaśniewskim to napiliby się chętnie czegoś mocniejszego… Różnice procentowe są niewielkie, na czwartym miejscu kroczy Robert Biedroń (38%), a za nim tupta Ryszard Petru (33%).

Po wynikach widać, że jednak są to osoby, o których mówi się najwięcej w mediach (przypominam, że badanie odbyło się w grudniu). Świetnie zareagował Robert Biedroń, spójrzcie na jego wpis na FB:

Robert Biedroń zaprasza na piwo! | Party.pl

A kto wygrał z branży kultura/media?

Z-kim-na-piwo-celebryci-300x400

Tutaj jest ciut ciekawiej. Na pierwszym miejscu z poparciem 45% króluje Martyna Wojciechowska. Myślę, że przy piwie z Martyną Wojciechowską chętnie spotkaliby się mężczyźni, jak i kobiety. Szkoda w sumie, że nie podano szczegółowych danych na temat płci ankietowanych. Drugie miejsce zajmują dwie osoby Robert Lewandowski i Maciej Stuhr (40%). Na miejscu trzecim znów remis: Bogusław Linda i Kuba Wojewódzki (30%). Zaraz za nimi uplasował się Kamil Stoch z poparciem 28% i Małgorzata Kożuchowska z wynikiem mniejszym tylko o jeden procent.

Ranking można traktować trochę z przymrużeniem oka, bo jednak liczba ankietowanych jest mała, ale temat ciekawy – macie swoje własne typy? U mnie to Boguś 😉